Föreningar i Norrbotten

Här kan du hitta kontaktuppgifter till föreningar i Norrbotten.

Arvidsjaurbygdens EFS Ordf. Per-Erik Karlsson, per.erik.karlsson@outlook.com, 070-516 17 06

Blåsmark EFS Ordf. Lars-Åke Andersson, larsake.ander@gmail.com 070-653 41 05

Boden EFS Rörvikskyrkan Ordf.Håkan Eriksson hakan.l.eriksson49@gmail.com 0706325449 Se även Rörvikskyrkans hemsida

Hemmingsmark EFS Ordf. Ingela Öberg, i.oberget65@gmail.com 0703154118 Se även EFS Hemmingsmarks hemsida

Holmträsk EFS Ordf. Anna-Mai Häggbom, amaihagg@gmail.com 0703756973

Hortlax EFS Ordf. Fredrik Bellander, fredrik.bellander@telia.com Se även Hortlax hemsida

Högsböle EFS Kontakt: Birgitta Lundström, 091132027

Kustkyrkan, Jävre Se Kustkyrkans hemsida

Kalix EFS-grupp Kontaktperson Gun Johansson, gun.johansson221@gmail.com 0706716015

Luleå EFS Ordf. Lynnita Bergström, lynnita.bergstrom@gmail.com Se även Luleå EFS hemsida

EFS Furubergskyrkan Ordf. Charlotta Melander charlotta.melander@pitea.se Se även Furubergskyrkans hemsida

Nord Sápmi EFS Kontaktperson: Maria Smeds maria.smeds@efs.nu, 0706014302

Norrfjärden EFS Ordf. Frank Häggbom, frankhaggbom62@gmail.com, E-post: info@efsnorrfjarden.se Telefon till missionshuset: 076-782 73 66 Se även Norrfjärden EFS hemsida

Nybyn-Altersbruk EFS Ordf. Sigvard Lindgren, sigvard.lindgren@telia.com 070-360 95 66

Piteå EFS Ordf. Inger Rönnkqvist, ingron43@gmail.com 070-211 07 22 Se även EFS Piteås hemsida

Rosvik EFS Ordf. Ruben Mattsson, 2mattsson@telia.com Se även Rosviks hemsida

Sjulnäs EFS Ordf. Niclas Lyckander, niclas.lyckander@pitea.se  Se även Sjulnäs hemsida

Svensbyn EFS Ordf. Lennart Berglund Se även Svensbyns hemsida

Sörbyakyrkan EFS Ordf. IngaBritt Johansson, ingabritt.johansson@efs.nu Se även Sörbyakyrkans hemsida

Tallhedskyrkan Ordf. Emma Dahlbäck, emma.b.dahlback@gmail.com Se även Tallhedskyrkans hemsida

Vidsel EFS Ordf. Börje Andersson, bor.mar@telia.com

Vistträsk EFS Ordf. Per Vikberg

Älvsbyn EFS Ordf. Maria Karam, maria.karam10@gmail.com 0703655775

Älvsby Lutherska Missionsförening Ordf. Maria Nilsson, maria.092910429@gmail.com 0738180385 Se även Lillstrands hemsida

Övertorneå församlings vänner Ordf. Margareta Törelid Haapaniemi, marga.t-h@outlook.com